تبلیغات
اینسوئل - پاسخ به ۹ سوال در مورد رابطه ماده ای به نام سروتونین و افسردگی(بخش چهارم)

پاسخ به ۹ سوال در مورد رابطه ماده ای به نام سروتونین و افسردگی(بخش چهارم)

دوشنبه 9 اسفند 1395 12:13 ق.ظ

 

پاسخ به ۹ سوال در مورد رابطه ماده ای به نام سروتونین و افسردگی(بخش چهارم)

 • پاسخ به ۹ سوال در مورد رابطه ماده ای به نام سروتونین و افسردگی(بخش چهارم)
  پاسخ به ۹ سوال در مورد رابطه ماده ای به نام سروتونین و افسردگی(بخش چهارم)

  اگر مطالب سایت را مرتب دنبال کرده باید حتماً به یاد دارید که چندی پیش بخش سوم مقاله ای با عنوان بالا خدمت شما عزیزان نگارش و در وبسایت قرار گرفت. حال بنا به قولی که داده بودیم در ادامه می خواهیم بخش چهارم این مقاله را خدمت شما عزیزان ارائه کنیم پس اگر علاقه مند به این مقالات آموزشی در رابطه با مغز و ساختار آن هستید ادامه این مطلب را از دست ندهید با ما همراه باشید.

  ۸- بررسی تاثیر سروتونین بر بیماری آلزایز و اعصاب:

  درست به همان اندازه که ما با گذشت زمان عضله ها و بافت های زیبای بدن خود را از دست می دهیم، پژوهشگران نیز معتقدند که فعالیت انتقال دهنده های عصبی نیز به دنبال افزایش سن، به مرور کاهش می یابد. در یک مطالعه جامعی که در سال ۲۰۰۶ نتیجه آن منتشر شد، پژوشهگران و افراد متخصص از چندین مرکز پژوهشی سراسر جهان به اتفاق اعلام کردند که کاهش میزان سروتونین را با مرگ مغزی بیماران آلزایمری مرتبط دانسته اند. در واقع آنها به این نتیجه رسیده بودند که این کاهش سروتونین به علت کاهش تعداد بخش های گیرنده ای بود که مسئول دریافت انتقال دهنده سروتونین هستند. در نتیجه این حالت می توانست حداقل ریشه برخی از مشکلات و بیماری های مربوط به حافظه همچون آلزایمر باشد. البته باید دقت داشت که از آن طرف هنوز هم هیچ سندی وجود ندارد که نشان دهد افزایش سطح سروتونین از بروز و یا کند شدن روند بیماری هایی همچون آلزمایز و اعصاب جلوگیری می کند. در نتیجه برای برای نتیجه گیری دقیقتر باید منتظر ماند و دید در آینده چه نتایجی به دست می آید.

  ۹-بررسی سندروم سروتونین و سطح خطرآفرین بودن آن:

  داروهای ضدافسردگی حال حاضر همچون SSRIها به عنوان داروهایی همچون در بین عموم شناخته شده اند. با این حال یک اثر جانبی در این گروه دارویی دیده شده که از آن به عنوان سندروم سروتونین یاد می شود. این حالت در واقع زمانی رخ می دهد که سطح انتقال دهنده عصبی سروتونین در مغز به میزان غیرمعمول افزایش یابد. این وضعیت اغلب زمانی اتفاق می افتد که دو یا چند داروی ضدافسردگی که بر روی سطح سروتونین تاثیرگذارند به صورت یکباره مورد استفاده قرار بگیرند. به عنوان مثال اگر شما یک گروه از داروهای میگرن را همزمان با یکی از داروهای گروه SSRI مصرف کنید، نتیجه نهایی ممکن است افزایش غیرطبیعی در میزان سطح سروتونین بدن شما باشد.

  این قبیل مشکلات معمولاً زمانی پیش می آید که شما تازه قصد دارید مصرف دارو را شروع کرده و یا می خواهید دوز خود را افزایش دهید. یکی دیگر از مسائل تشدید این وضعیت ترکیب استفاده از داروهای قدیمی مانند گروه MAIO با گروه داروی جدیدی همچون SSRIهاست. همچنین طی تحقیقات انجام شده، داروهای شادی آوری همچون اکستازی و .. با بروز سندروم سروتونین مرتبط دانسته شده اند. علائم این سندروم از چند دقیقه تا چند ساعت ادامه یافته و عموماً شامل مواردی همچون، خستگی، خیال پردازی، تپش قلب تند، افزایش دمای بدن و گرما، از دست دادن کنترل، انقباض ماهیچه ای، حالت تهوع، استفراغ، اسهال و تغییر سریع در میزان فشار خون است. اگرچه این حالت یعنی بروز سندروم متداول نیست اما می تواند به عنوان یک شرایط خطرناک و مورد اظطراری تلقی شود. به طور کلی درمان این مشکل قطع داروی مورد استفاده و به کارگیری داروهاییست که تولید سروتونین را متوقف می کند.

  The post پاسخ به ۹ سوال در مورد رابطه ماده ای به نام سروتونین و افسردگی(بخش چهارم) appeared first on مرجع خبری و فروشگاهی اپل.

  مطلب پاسخ به ۹ سوال در مورد رابطه ماده ای به نام سروتونین و افسردگی(بخش چهارم) در سایت بزرگ بجنورد فان و سرگرمی

برچسب ها: پاسخ ، به ، ۹ ، سوال ، در ، مورد ، رابطه ،