تبلیغات
اینسوئل - عکس حسن خمینی از امام در کابین هواپیما

عکس حسن خمینی از امام در کابین هواپیما

چهارشنبه 13 بهمن 1395 11:46 ق.ظ

 

عکس حسن خمینی از امام در کابین هواپیما • گمنام کربلا

 • عکس حسن خمینی از امام در کابین هواپیما • گمنام کربلا

  حسن خمینی در اینستاگرام خود عکسی از شب پرواز امام خمینی منتشر کرد و سالروز ورود ایشان به میهن اسلامی را تبریک گفت.

  گمنام کربلا: یادگار امام راحل در اینستاگرام خود عکسی از شب پرواز امام خمینی منتشر کرد و سالروز ورود ایشان به میهن اسلامی را تبریک گفت.

  به گزارش خبرآنلاین متنی که حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی، منتشر کرد به شرح زیر است؛

  دوازده بهمن سالروز ورود امام به میهن اسلامى مبارك باد.

  عكس مربوط به پرواز انقلاب در شب دوازده بهمن ٥٧ است. طبقه دوم هواپیماى ٧٤٧ شركت ایر فرانس. امام و مرحوم دكتر صادق طباطبایى.

  پدرم ، مرحوم یادگار امام نقل مى كردند كه هواپیمایى كه با آن به ایران آمدند دو طبقه بود و مسئولان هواپیما چند صندلى را در طبقه ى بالا برداشته بودند كه امام بتوانند شب را در آنجا استراحت كنند. مى گفتند وقتى جاى خواب امام را انداختم و امام به بستر رفتند، من آمدم به طبقه ى پایین ، ولى چند لحظه بعد یادم افتاد كه چیزى را جا گذاشته ام ، رفتم كه آن را بردارم ، دیدم كه امام به راحتى به خواب رفته اند و سپس دقیقاً مطابق شب هاى دیگر پس از ساعاتى براى نماز شب برخواستند.

  حقیقت آن است كه همه ما شب هایى را گذرانده ایم كه فرداى آن كار مهمى داشته باشیم و مى دانیم اضطراب لازمه ى چنین شب هایى است و به همین جهت مى توانیم درك درستى از اهمیت این آسودگى و از غیر عادى بودن این آرامش و طمأنینه روحى امام پیدا كنیم. در شبى آنچنان مهم – كه تاریخ سرزمین ما را رقم زد و به جرأت مى توان گفت علاوه بر اینكه مهمترین شب در زندگى امام بوده ، در تاریخ ایران از شبهاى كم نظیر به حساب مى آید- چنین آرامش روحى تنها و تنها بر ضمیرى آرام و جانى مطمئن به رحمت خدا و دلى سرشار از اعتماد به مردم مستولى مى شود.

  همه كسانى كه امام را مى شناسند و از نزدیك توفیق دیدار ایشان را داشته اند به خوبى واقفند كه همین آرامش كه ریشه در توكل به خدا و اعتماد به فهم و قدرت مردم داشت ، بزرگترین رمز توفیقات ایشان بود. نكته اى كه در همین عكس به خوبى هویداست.

  منبع

برچسب ها: عکس ، حسن ، خمینی ، از ، امام ، در ، کابین ،