تبلیغات
اینسوئل - ​کتاب تصویری کودکان به قلم «استفن کینگ» منتشر می‌شود

​کتاب تصویری کودکان به قلم «استفن کینگ» منتشر می‌شود

جمعه 7 آبان 1395 11:29 ب.ظ

 

​کتاب تصویری کودکان به قلم «استفن کینگ» منتشر می‌شود

 • ​کتاب تصویری کودکان به قلم «استفن کینگ» منتشر می‌شود

  تاریخ انتشار : جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۶

  اگر داستان‌هایی چون «گرگ بد گنده» و یا «ملکه جادوگر» به اندازه کافی به هنگام مطالعه پیش از خواب ترسناک نیست، پس باید منتظر کتاب تصویری به قلم «استفن کینگ»، نویسنده سلطان وحشت باشید.

  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نشریه «گاردین»، داستان «چارلی قطار» (Charlie the Choo-Choo) نخستین کتاب مصور از مجموعه «برج تاریک» خواهد بود که «استفن کینگ» با نام مستعار «بریل ایوانز» آن را منتشر خواهد کرد. این داستان درباه قطاری است که به یکباره زنده شده و به همراه یک قهرمان کودک به نام «جیک چمبرز» سفری را آغاز می‌کند.
   
  هر چند این کتاب به دلیل حضور یک قهرمان کودک در گونه آثار کودکان قرار گرفته است اما به همان سبک پراضطراب و خوفناک نوشته‌های «کینگ» خواهد بود: «جیک در حالی که نگاهی به چارلی قطار می‌اندازد درمیابد که نمی‌تواند به لبخند نقش بسته بر چهره او اطمینان کند. با خود می‌گوید، به نظر شاد می‌رسی اما فکر می‌کنم نقابی بر چهره داری. به نظر من اصلا شاد نیستی و حتی فکر نمی‌کنم چارلی نام واقعی تو باشد.»
   
  این داستان مصور قرار است در 22 ماه نوامبر وارد بازار کتاب شود. اگر چه «چارلی قطار» با نام مستعار منتشر می‌شود اما، بر روی جلد خود نقل قولی از «کینگ» به چشم می‌خورد - «اگر قرار باشد کتابی برای کودکان بنویسم، حتما مثل این خواهد بود.» و احتمالا این عبارات توصیه‌ای است برای والدین که باور کنند کتابی که انتخاب می‌کنند اثری است درباره داستان یک قطار و نه نوشته نویسنده سلطان وحشت و هراس.
   
  البته این نخستین بار نیست که «استفن کینگ» به نشر کتابی برای کودکان اقدام می‌کند؛ او در سال 2004 نیز نسخه‌ای مصور از داستان «دختری که عاشق تام گوردون بود» را منتشر کرده بود.

برچسب ها: ​کتاب ، تصویری ، کودکان ، به ، قلم ، «استفن ، کینگ» ،