تبلیغات
اینسوئل - داستان‌نویس بوشهری درگذشت/ از «فصل‌های تکراری» تا «سال‌های صبر»

داستان‌نویس بوشهری درگذشت/ از «فصل‌های تکراری» تا «سال‌های صبر»

یکشنبه 11 مهر 1395 02:48 ق.ظ

 

ایبنا - داستان‌نویس بوشهری درگذشت/ از «فصل‌های تکراری» تا «سال‌های صبر»

 • ایبنا - داستان‌نویس بوشهری درگذشت/ از «فصل‌های تکراری» تا «سال‌های صبر»

  تاریخ انتشار : جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰

  محسن شریف، داستان‌نویس در سن ۸۰ سالگی درگذشت. وی نخستین کتابش را با نام «فصل‌های تکراری» در ۵۴ سالگی منتشر کرد.

  داستان‌نویس بوشهری درگذشت/ از «فصل‌های تکراری» تا «سال‌های صبر»
  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، محسن شریف، داستان‌نویس مطرح بوشهری، ساعت ۲۳ شب پنجشنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۵ پس از تحمل یک دوره بیماری در منزل شخصی‌اش در بوشهر درگذشت.

  شریف در ماه‌های گذشته به بیماری سرطان حنجره مبتلا بود و در بوشهر و شیراز به درمان خود ادامه می‌داد، اما در روزهای اخیر پزشکان اعلام کرده بودند که امیدی به بهبودی وی نیست و دیگر بهتر است رنج سفر به شیراز را متحمل نشود.

  محسن شریف متولد پنجم آذرماه ۱۳۱۵ در روستای چاهکوتاه از توابع بوشهر است که پس از سال‌ها نوشتن، نخستین کتابش را با نام «فصل‌های تکراری» در ۵۴ سالگی از سوی انتشارات نوشتار (۱۳۶۹) چاپ و منتشر کرد. او همچنین دومین رمانش را با عنوان «آس نحس» در سال ۱۳۷۷ به همت انتشارات قلمرو روانه بازار کتاب کرد.

  رمان «سال‌های صبر» (چاپ اول، انتشارات نیم‌نگاه: ۱۳۷۹؛ چاپ دوم، انتشارات داستان‌سرا: ۱۳۸۲)، «ورار» (مجموعه داستان، انتشارات نیم‌نگاه: ۱۳۸۱) و «تب نوبه» (رمان، انتشارات افراز: ۱۳۹۴) از دیگر آثار او هستند که تا امروز مجال انتشار پیدا کرده‌اند. همچنین مقالات و نوشته‌های پراکنده‌ای از وی در نشریات به چاپ رسیده است.

  قرار است شریف را در قطعه هنرمندان بهشت صادق (ع) شهر بوشهر به خاک بسپارند و از آن‌جایی که برخی بستگان و دوستان او در شهرهای دیگر سکونت دارند مراسم تشییع وی عصر روز شنبه ۱۰ مهرماه از مقابل مجتمع فرهنگی و هنری بوشهر صورت می گیرد.

  Share/Save/Bookmark

  کد مطلب: 240867